Milenka či manželka, aneb Když se chlap nemůže rozhodnout

Vždycky jsem si myslela, že bych nevěru nikdy neodpustila. Teď se musím sama sobě smát, jak jsem byla naivní. Jsme spolu skoro patnáct let a máme dvě malé děti. Copak lze vše zahodit kvůli jedné potvoře, která nebere na nikoho ohledy?

Já mám jasno, pokud to s ní skončí, jsem ochotna to zkusit znovu. Jenže - on chce obě. Milenku opustit nedokáže, rodinu a děti opustit nechce. Co teď?

Buridanův osel

Již ve čtrnáctém století napsal jeden filozof příběh, v němž „hraje“ hlavní roli osel. Ten stojí mezi dvěma hromádkami sena a nemůže se rozhodnout, ze které se má najíst, proto chodí od jedné k druhé, až nakonec zemře hlady. Buridanův osel je synonymum pro nerozhodného muže, který se nehodlá vzdát ani manželky, ani milenky. Muž ve skutečnosti neumírá hlady, jako osel z příběhu, ale konec je daleko pragmatičtější. Nakonec to jedna z žen nevydrží, a celou situaci ukončí. A té druhé prostě zbude. Jenže, je to výhra?

Opravdu stojíte o mlže, který vám zbyl? Navíc většinou vydrží déle milenka, ta je totiž zvyklá čekat a paběrkovat. Vy sice máte v ruce trumfy jako děti, společné roky života a majetek, ale ona má trpělivost. Mít doma Buridanova osla je velmi vysilující. Pokud se opravdu nemůže rozhodnout, dejte mu ultimátum, do kdy má „dveře otevřené“. Do kdy jste ochotna čekat a bojovat. Samozřejmě to nemůžou být hodiny či dny, ale třeba měsíc, dva. Rovněž mu řekněte, co se stane, když se do termínu nerozhodne. Buďte konkrétní, co bude s dětmi, majetkem, a hlavně s vaším vztahem. Že jste připravená jít zažádat o svěření dětí do péče, o stanovení výživného a případně zažádat o rozvod. Termín a vše, co mu řeknete, musíte dodržet, jinak vás pak nebude brát vážně.

 

Přihlašte seKdo je přihlášený

Připojeni - hostů: 12