Vítejte, Host
Uživatelské Jméno Heslo:
Madonin komplex nebo nevěra?

Madonin komplex nebo nevěra?
Facebook Twitter Delicious Digg FriendFeed Linkedin Reddit Stumbleupon MySpace Technorati Blogger Wordpress

Re: Madonin komplex nebo nevěra? 6 roků, 10 měsíců #132

• pandorraa
  • Diskutér
Jo jo, jen mu to nandej, jakýpak cavyky s ním s blbečkem...

Hmmm.... tak tedy nevím, zda tenhle postoj vůči partnerovi - dá se v tom případě vůbec mluvit o PARTNEROVI? - je to "pravý vořechový"...

Spíš je to závislost jako prase a ve jménu téhle "závislosti prasácké" si závisláci obvykle myslí, že je dovoleno vše a nic jim při tom nefunguje.

Gerbero, žena, která je sebevědomá - tedy je si vědoma sama sebe - a má dostatečnou sebeúctu, ta většinou nepátrá, nežádá, nedává na vybranou. Ta si prostě žije svůj život. Na ničem nevisí jak kámen ani ničemu nedovolí, aby viselo na ni.

Já vím,že tohle se lehko řekne, hůř udělá.
Ale začít se halt jednou musí, nechceš-li být neustále ve střehu a napětí, co ten tvůj zase vymyslí.

Na tvém místě si udělám čas pro sebe - domluvím s ním večer dva, kdy bude hídat a já se budu věnovat sobě a svým aktivitám.
Například abys se cítila dobře, choď někam cvčiti nebo tančit, udělej si čas, abys mohla čas od času s kámoškou a bez dítěte jen tak na kávu, na nákupy, do kina - utvoř si svoji vlastní "privátní zónu", kam ho nepouštěj. Ne proto, aby žárlil, ale proto, abys se naučila fungovat bez něho. Pokud to nepůjde dvakrát do týdne, stačí dvakrát za měsíc. Prostě si to zařiď. Máš na svůj čas pro sebe právo stejně tak jako on, nebudeš pak muset dělat scény, problém vyřešíš s úsměvem a hlavně jednou pro vždy, protože mu bude jasný, že si neděláš legraci, že dovedeš fungovat i bez nej a že k tobě musí mít elementární úctu.
A taky si udělej čas na něj - čas pro vás dva. Nezapomínej, že kromě matky a partnerky jsi i milenka. Pokud na některou z těchto svých přirozených rolí v partnerství zapomínaš, pak se nediv, že si ji s radostí zahraje nějaká jina.
Neboj se, nehledej proč to nejde a pusť se do toho.
Začni hned.
Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Re: Madonin komplex nebo nevěra? 5 roků, 8 měsíců #243

• spolik
celý tento server je indoktrinací "jediné správné cesty" a z vět typu " a rozmyslete si, zda chcete o manžela bojovat. Pokud je vaše odpověď ANO, tak hurá do boje!" (viz. www.zivotponevere.cz/clanky/65-co-delat-...te-v-paralelni-vztah) je jasně patrno, že ženy ještě nedospěly ani k elementárnímu povědomí o tzv. kooperativním chování. Dokud bude žena ženě vlkem, přesto, že s myslích mnoha pragmatické "je výhodnější být desátou ženou úspěšného samce, než jedinou ženou zkracovalce", bude naplňováno paradigma Červené královny beze zbytku (oč rozdílnější je schema "doma měj hodného blbečka, co se o kukačku dravého šéfa postará"?).

Re: Madonin komplex nebo nevěra? 5 roků, 8 měsíců #244

Indoktrinací?
To je podle mno trochu silné slovo.
Myslím, že každý/á si svou cestu musí najít sám/a. Neexistuje jediná správná pro všechny.

Kooperativní chování je velmi hezká idea, ale zatím v naší společnosti neexistuje v žádné, opakuji v ŽÁDNÉ oblasti. Tak daleko bohužel ještě nejsme.
Navíc je podle mne dost naivní představovat si, že oblast lidských vztahu je něco, co si mohu naplánovat, předem si poručit.... věci se někdy prostě dějí bez zjevných příčin.
Navíc si myslím, že zde neexistuje nic, z čeho by nebylo možné si vzít poučení, něčemu se naučit o sobě i o ostatních.
I to největší "neštěstí" může být tím, co mne skolí a nebo tím,na čem "vyrostu".
Je to na mě, co si vyberu.