Nevěra… Opravdu je dnes „normální“?

Dalo by se říct, že nevěra se stala jakýmsi fenoménem doby. Jsou lidé nevěrnější nebo se ji jen "díky" moderním technologiím nedaří utajit. Od každého kousek.

Gneraci našich rodičů bylo neustále vštěpováno, že rodina je základ státu a nejdůležitějším úkolem je vychovat další generaci. Dnes lidé více myslí na sebe. Jenže, je potřeba najít kompromis.

Žít spolu k vůli dětem?

Děti potřebují oba rodiče, o tom není pochyb, ale stejně tak potřebují harmonické prostředí. A to někdy prostě nejde dohromady. Vztah muže a ženy, kteří spolu téměř nekomunikují, neobjímají se, nemají společné zájmy, dětem svědčí mnohem méně než šťastní, rozvedení rodiče.

Nepodceňujte své potomky, oni vnímají vaše nálady a pocity mnohem více, než si myslíte. Už jen fakt, že se maminka méně usmívá než kdysi, tatínek se dívá na televizi v jiném pokoji, nebo dokonce spí v obýváku na gauči, je pro ně signálem, že se něco děje. A hádky za zavřenými dveřmi? Nemyslete si, že o nich děti nevědí.

„Když jsem zjistila, že má manžel milenku, totálně mě to semlelo. Snažila jsem se, aby děti nic nepoznaly, a dlouho jsem si myslela, že se mi to daří. Až po rozvodu mi můj dvanáctiletý syn řekl, že to věděl. Fakt jsem si myslela, že jsem nikdy před ním neplakala, nehádali jsme se před ním… Ale děti jsou jako radar, prostě to vycítí,“ svěřila se nám pětačtyřicetiletá Petra z Prahy.

Není třeba děti zahrnovat podrobnostmi a v žádném případě jim říkat vše, ale rozhodně jim nelžete. Prostě jim jen řekněte, že tatínek s maminkou mají nějaké problémy a snaží se je řešit. A nezapomeňte dodat, že je oba stále milujete a to se nikdy nezmění.