Manžel má asi milenku. Mám pátrat?

Všechno dělám špatně, děti jsou nevychované a zlobí, doma je stále nepořádek a manžel má čím dál víc práce, a proto chodí pozdě domů. O sexu ani nemluvě. Můj šestý smysl mi říká, že se něco děje. Napadá mě jediná možná příčina… milenka.

Už jen při tom pomyšlení mi úzkost sevře srdce, nemůžu popadnout dech. Ale co teď? Mám začít pátrat? Prohledat mu telefon, e-mail, tašku a kapsy oblečení? K tomu se přece nesnížím. Ale ta nejistota je strašná. Co teď…

Nejdříve si uvědomte, jestli vůbec chcete znát odpověď

Když se nenápadně vyptávám, dočkám se jenom podrážděných odpovědí. Takhle se pravdu nedozvím. Ale chci ji vlastně vědět? Co se změní, když zjistím, že mě má intuice nezklamala? Ale ta nejistota je strašná.

Uvědomte si, jestli jste dostatečně silná, abyste zvládla pravdu. Sice budete mít jistotu, ale co s ní? Někdy je lepší dělat, že nic nevíte, a počkat. Třeba je to jen chvilková záležitost a manžel si uvědomí, co by ztratil, a vrátí se k rodině.

V mezičase se snažte myslet více na sebe. Nepůjde to samo, to v žádném případě, ale nejdříve se do posezení či kina s kamarádkou budete nutit, ale časem třeba zjistíte, že je to fajn, občas „vypadnout“ ze starostí všedních dní. Taky si promyslete, zda jste schopná manželovi odpustit a začít znovu. Pokud je to jeho první chyba, uvědomí si ji, a jinak je to fajn táta i manžel, tak to rozhodně stojí za to. Každý přece někdy udělá chybu. A pokud celou situaci přejdete jako dáma, bez scén a křiku, budete v jeho očích královna. A to přece také stojí za to.