Pomoc! Manžel má milenku

Nikdy jsme před sebou nic netajili. Běžně jsme si navzájem telefonovali ze svých mobilů. Takže, když manželovi pípla SMS a on byl zrovna ve vaně, vzala jsem telefon a otevřela zprávu. Čtu ji poprvé, podruhé, potřetí…

„Miláčku bylo to nádherné, ještě teď cítím na svém těle tvé polibky. Miluji tě.“ Pořád si nechci připustit, co vlastně čtu. Tělem mi proběhla neuvěřitelná bolest, srdce se mi snad zastavilo, nemůžu dýchat a ani se pohnout. V hlavě mám prázdno. Mísí se ve mně pocity vzteku, lítosti, ponížení. Jak mi to mohl udělat. Mám chuť začít křičet, ať si sbalí své věci a vypadne.

Stop. Zhluboka se nadechněte a přemýšlejte. Pokud ho teď vyhodíte, je velmi pravděpodobné, že se sbalí a odejde. Říkáte si, no a co? Kdo stojí o nevěrníka? Není to tak jednoduché.

Nenechte za sebe jednat vztek

Začněme od začátku. Manžel se prostě zamiloval. To se může stát každému, ano, i vám, přestože si to teď nechcete přiznat. Záleží na vás, zda ho naservírujete milence na stříbrném podnose. To uděláte, když mu zabalíte kufry a pošlete pryč. Ona bude ta skvělá a chápavá, a vy ta mrcha, co ho vyhodila. Přece jí to nechcete tak ulehčit. Takže přemýšlejte.

Teď zachovejte klid, pokud možno, nedělejte žádné scény a neplačte. Stejně to teď nemá žádný smysl. On sice ví, že dělá něco špatného, ale ve své hlavě si to už ospravedlnil tím, jak jste strašná, že se mu přece nikdo nemůže divit, že už s vámi nechce být. A děti? S těmi vám rozhodně bude pomáhat, i ona s nimi počítá a v ničem mu nebude bránit. Ano, oni tomu opravdu věří. Takže žádné výčitky, a pokud o to bude mít zájem, nevyhýbejte se ani sexu. Dbejte o sebe a ukažte mu, že vy rozhodně stojíte za to.